Skoro go nie ma, to znaczy, że jest
„Szara strefa awangardy i inne szkice” Ewy Guderian-Czaplińskiej pokazuje teatr jako sztukę, która wydarza się w relacji i która do rozmaitych relacji prowokuje.
To aż tyle
Takie księgi pamiątkowe są portretami trumiennymi naukowców. W tej zdecydowanie więcej jest prac badawczych niż wspomnień, niektóre teksty łączą te perspektywy.
Diagnoza awangardy
W całym tomie uderza gotująca się, niestabilna, niemal wrząca od sporów, kategorycznych protestów, zaprzeczeń, przeciwstawnych projekcji i propozycji awangardowa przestrzeń zgiełku.
Powroty do Swinarskiego
Skromny tytuł publikacji: „Kilka słów o Konradzie Swinarskim”, ukrywa wcale nie skromną zawartość.
Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok
Komiks

Odkrywanie świata
„Bartek Warzecha / Przedstawienia” to artbook, dzieło artystyczne zamknięte w formie książki, przemyślane i spójne – od treści, przez szatę graficzną, po okładkę.
Migotliwy portret dramaturgii
Wydany przez AST tom jest próbą przechwycenia zmiennych praktyk, przyszpilenia pracy dramaturga, z natury mgławicowej, morfującej i płynnej.
Aktor lalkarz XXI wieku
Książka Smacznego ma jedną zasadniczą zaletę – pokazuje, jak bardzo zmienił się w ostatnich latach zawód aktora lalkarza.
Zgubna fascynacja Stalinem
Dla Słobodzianka spacer z przydomowej altany do niszczejącego już domu Swinarskich okazał się jedną ze ścieżek, która pozwoliła mu wrócić do teatralnego matecznika.
Pożytki z wątpliwości
Choć tom „Krystian Lupa. Artysta i pedagog” został wydany w 2021, to na poziomie wstępnych założeń powiela konceptualizację Piotra Gruszczyńskiego z książki „Ojcobójcy”.
Obserwator z peronu
Może rzeczywiście Tadeusz Nyczek nie wskakuje już do pociągu, szczególnie rozpędzonego, ale zbiór jego felietonów pokazuje, że za duchem czasu nadąża jak mało kto.
Jak było?
Choć w dziejach polskiego teatru Joanna Bogacka nie zapisała rozdziału odpowiadającego mierze jej talentu, to dla trójmiejskiego życia teatralnego pozostaje postacią szczególnie istotną.
Legenda Jerzego Grzegorzewskiego
Zarówno merytoryczna zawartość „Legendy Grzegorzewskiego”, jak i jej forma pisarska sprawiają, że książkę tę można traktować jak przewodnik po twórczości artysty.