
Teatr hybrydowy
„W tej chwili teatr musi wyjść z budynku, a jednocześnie nie może liczyć na to, że po całym dniu pracy zdalnej przy komputerach będziemy chcieli oglądać kolejny streaming” – mówi Anna Desponds w rozmowie z Karoliną Felberg.
Bioteatr
Fala popularności biografii nie ominęła też teatru. Teksty i przedstawienia inspirowane materiałem biograficznym stanowią znaczącą część projektów dramaturgiczno-teatralnych.
W imię ojca
Mariusz Bieliński i Artur Pałyga odwołując się do chrześcijańskich symboli, napisali dramaty o figurze Ojca.
Greta, kosmici i równowaga ekologiczna
Ekologia to jeden z najczęściej eksploatowanych tematów w teatrze dla młodych widzów. Czy jednak same produkcje teatralne spełniały wymogi ekologiczne?
Prawo i sprawiedliwość
Olsztyński „Wróg publiczny” opowiada o losach słynnego handlarza koni z punktu widzenia Klaczy i Ogiera, o które wybuchł rzeczywisty i sceniczny konflikt.
Patronaty
Za ścianą
Krakowskie przedstawienie Pawła Miśkiewicza pokazuje, że jeśli zmniejszy się trochę obroty pędzącego rytmu, można usłyszeć w "Innych ludziach" Doroty Masłowskiej nowe brzmienie.
Być blisko
Spektakl Teatru Młyn to „Hańba” alternatywna wobec słynnej powieści Coetzeego: polska, małomiasteczkowa, rodzinna.
Gra w sznurki
Najnowszy dramat Toma Stopparda pomyślany jest jak uciążliwa krzyżówka, rojąca się od utajonych wskazówek i subtelnych odniesień. Wyreżyserował go Patrick Marber.
Pokusa nie do odrzucenia
„Wizyta starszej pani” w londyńskim National Theatre została zainscenizowana na podstawie adaptacji Tony’ego Kushnera.
Komiks

Piwnica na Wójtowskiej
Istniejąca przez trzydzieści lat Piwnica na Wójtowskiej była teatrem innowacyjnych poszukiwań twórczych, miejscem inspiracji, wymiany idei, eksperymentu i improwizacji.
Świat teatralnej wyobraźni
W tegorocznym zestawie „Teatrotek” temat wyobraźni i nieoczywistej granicy między tym, co prawdziwe i tym, co wyobrażone występuje bardzo często.