Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok

Dziwna jakaś Halka
Gniew, rany i wstyd po dramatycznych wydarzeniach 1846 roku okryto sukmaną, kontuszem i wielkomiejskim frakiem. Najwyższy czas odpomnieć – nudno z pewnością nie będzie.
Szaleństwo cyfryzowania
W związku z niewiarygodnie szybkim rozwojem technologii, sytuacja, w jakiej już od jakiegoś czasu próbuje się odnaleźć teatralna dokumentacja, nie jest prosta sama w sobie.
Sprzężenie zwrotne
Po zanurzeniu w wirtualnym środowisku nasz mózg reaguje na fałszywą rzeczywistość tak, jakby była prawdziwa.
Duda-Gracz starszy i młodsza
Jerzy Duda-Gracz i Agata Duda-Gracz – oboje robią sztukę, o której łatwo powiedzieć, że jest staroświecka. Staroświecka albo nie taka, jaką się uprawia w „kręgach artystycznych”.
Bioteatr
Fala popularności biografii nie ominęła też teatru. Teksty i przedstawienia inspirowane materiałem biograficznym stanowią znaczącą część projektów dramaturgiczno-teatralnych.
Komiks


Lata chude, ale bardzo ciekawe
Sposób zaprezentowania dorobku Puzyny w antologii „Czasem coś żywego” jest spójny i zrozumiały. Tylko że opiera się na podwójnym retuszu.

Ból fantomowy
W dramatach Anny Wakulik postacie niezbornie usiłują się ze sobą porozumieć, lecz ich przepełniony ironią język bywa częściej narzędziem alienującym niż budującym pomosty.

Laboratorium Lublin
„W Laboratorium Lublin będziemy koncentrować się na ciele jako najważniejszym narzędziu poznawczym aktora” – z Pawłem Passinim i Beatą Passini rozmawia Dorota Pogorzelska

„Wspólni aktorzy” Swinarskiego i Jarockiego
Teatr Stary na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zyskał wyjątkową pozycję artystyczną dzięki zarówno aktorom, jak i realizacjom Jarockiego i Swinarskiego.